Przegląd najpopularniejszych baterii prysznicowych

Przegląd najpopularniejszych baterii prysznicowych

Choć wanny w ostatnim czasie są niezwykle popularne to nadal nie brak zwolenników klasycznego prysznica. Jest to o wiele bardziej praktyczne rozwiązanie nie tylko ze względu na kwestie ekologiczne i budżetowe, ale i na oszczędność miejsca w pomieszczeniu. Większość współczesnych łazienek nie jest duża, dlatego każdy dodatkowy centymetr jest na wagę złota. Baterie prysznicowe to kwestia, której nie można pominąć decydując się na takie rozwiązanie w łazience. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat. Przeczytaj i sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem.

Jakie baterie prysznicowe oferują teraz producenci?

Najpopularniejszym typem produktu są obecnie baterie prysznicowe podtynkowe, na które z roku na rok decyduje się coraz więcej osób. Głównymi zaletami takiego rodzaju produktu są: bardziej minimalistyczna wizualnie przestrzeń oraz fakt, iż tym samym mamy mniej elementów do czyszczenia, ponieważ w wersji podtynkowej większość części jest ukryta w ścianie.

Nie brakuje jednak zwolenników klasycznych rozwiązań – oni najczęściej kupują natynkowe baterie prysznicowe. Taki produkt również może wyglądać minimalistycznie, wystarczy wybrać odpowiedni. Warto wspomnieć także o tym, że wersja natynkowa jest często kilkukrotnie tańsza od podtynkowej, co stanowi mocny argument przy podejmowaniu decyzji zakupowych większości Polaków. Przykładem produktu spełniającego założenia estetyczne, jak i wizualne jest bateria prysznicowa Eurosmart 33555002 Grohe pokryta chromowaną powłoką.

Wraz z rozwojem technologii oraz zmieniających się potrzeb klientów producenci potrafią nawet kilka razy do roku wypuszczać nową ofertę z ciekawym designem oraz funkcjami. Zdecydowanym hitem wśród rozwiązań cieszących się największym zainteresowaniem są baterie prysznicowe z termostatem. Dają niezwykły komfort użytkowania, dzięki możliwości ustawienia odpowiedniej dla nas temperatury jeszcze przed dotknięciem pokrętła. Popularnym produktem w tej kategorii jest bateria termostatyczna podtynkowa Ecostat E Hansgrohe 15708000, która posiada ogranicznik temperatury chroniący przed uruchomieniem strumienia wody powyżej 40°C.

Styl łazienki a baterie prysznicowe – jak wybrać właściwą?

Gdy już zdecydujemy, czy zależy nam na baterii podtynkowej czy natynkowej oraz jakie funkcje powinna ona mieć, warto zawęzić nasz wybór o kolejną cechę – design. Niezależnie od tego, czy dopiero wykańczamy naszą łazienkę czy przeprowadzamy jedynie remont części przeznaczonej do mycia – baterie prysznicowe powinny być spójne wizualnie z pozostałymi elementami armatury oraz stylistyką całego pomieszczenia. Jeśli planujemy urządzić je w stylu boho –  warto rozważyć zakup baterii w kolorze złotym. Gdy natomiast nasza łazienka jest (lub będzie) wykończona w klimacie loftowym większość architektów wnętrz poleca wersję w czarnym macie. Z kolei fani klasycznych rozwiązań i stylów powinni zdecydować się na baterie prysznicowe pokryte chromowaną powłoką, ponieważ srebrny kolor bardzo dobrze się odnajduje w takich łazienkach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *