Narożnik skórzany czy materiałowy? Z jakiego materiału narożnik?

Narożnik skórzany czy materiałowy? Z jakiego materiału narożnik?

Narożniki to meble wypoczynkowe, które często stanowią wyposażenie salonów. Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest dany pokój, jeśli pozwala na to przestrzeń, warto zadbać o takie meble, przy których będzie można usiąść ze znajomymi, ale też odpocząć po ciężkim dniu. Jak więc wybrać narożnik do salonu? Jakie są plusy i minusy mebli wypoczynkowych skórzanych oraz materiałowych?

Narożnik skórzany – dlaczego warto go wybrać?

Meble wypoczynkowe skórzane cieszą się sporą popularnością, a to z powodu ich eleganckiego wyglądu. Narożniki ze skóry można dopasować do wielu aranżacji, nie tylko tych klasycznych, ale i bardziej nowoczesnych. Na tym jednak nie koniec zalet tych mebli. Narożnik skórzany łatwiej utrzymać w czystości (pisze o tym meblobranie.pl), nie wymaga specjalnego czyszczenia, jest odporny na zabrudzenia. Warto jednak pamiętać o zabiegach pielęgnacyjnych, które pomogą w utrzymaniu atrakcyjnego wyglądu mebla, pomocne będą w tym odpowiednie preparaty.

Narożnik ze skóry naturalnej czy ekologicznej?

Między narożnikami ze skóry naturalnej a ekologicznej są pewne różnice. Meble wypoczynkowe wykonane z naturalnego materiału wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością, przepuszczają powietrze, są odpowiednie dla alergików, a do tego elegancko wyglądają. Narożniki z eko skóry wizualnie bardzo je przypominają, również są odporne na zabrudzenia, ale niestety cechuje je mniejsza wytrzymałość, mają taż ograniczoną przepuszczalność. Ich zaletą jest jednak niższa cena w porównaniu do narożników ze skóry naturalnej.

Narożnik materiałowy – plusy i minusy

Narożniki materiałowe również cieszą się sporym zainteresowaniem. Może być ono spowodowane dużą dostępnością różnych wzorów i wersji kolorystycznych. Z tego względu narożniki można dopasować właściwie do każdej aranżacji. Meble te mają jeszcze więcej plusów. Tkaniny, którymi są pokryte, przeważnie są przyjemne w dotyku, nie sprawiają wrażenia zimna, kiedy się na nich usiądzie, są przepuszczalne i, co być może najważniejsze, są tańsze od narożników skórzanych. Trudniej jednak jest doczyścić takie meble, nie są też zalecane dla alergików, a to z racji gromadzenia się kurzu. Narożniki materiałowe są wytrzymałe, o ile zostały wykonane z wysokiej jakości tkaniny. Wśród takich wymienia się poliakryl, poliester, szenilę, materiały z przędzy kosmykowej i mikrowłókna.

Narożnik skórzany czy materiałowy?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który narożnik jest lepszy. Zarówno meble skórzane, jak i materiałowe mają swoje plusy i minusy. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, plamoodporność, ekskluzywny wygląd, wygrywają narożniki ze skóry. Gdy natomiast zależy nam na dużej gamie kolorystycznej, meblu przyjemnym w dotyku, równie wytrzymałym co sofy skórzane, a do tego tańszym, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie wybór narożnika materiałowego. Trzeba jednak zwrócić uwagę na wysoką jakość tkaniny, którą pokryty jest dany mebel wypoczynkowy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *