Kolorystyka stylu skandynawskiego? Jakie barwy i dodatki wybrać?

Kolorystyka stylu skandynawskiego? Jakie barwy i dodatki wybrać?

Styl skandynawski nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością w naszych domach. Aranżacja wnętrza to niełatwe zadanie, a ostateczny efekt wpływa na nasz komfort i zadowolenie. W przytulnym wnętrzu chętnie spędzamy czas z rodziną. Trzeba zatem zadbać o gustowne dobranie każdego dodatku, tak aby powstała spójna całość. Przyjrzyjmy się temu, jakie kolory i dodatki są idealne w pomieszczeniu skandynawskim. Na co warto postawić? Jak wybrać meble do pokoju urządzonego w skandynawskim stylu? Co jest ważne?

Kolorystyka w stylu skandynawskim

Jakie kolory dominują w stylu skandynawskim? Pamiętajmy o tym, że ten styl stawia na określoną paletę barw. Dotyczy to nie tylko barwy podłogi i mebli, lecz także ścian w naszym domu. Wnętrza są zazwyczaj jasne i czyste, dlatego można liczyć na optycznie powiększenie otoczenia. Najpopularniejszym kolorem jest tutaj biel. Stosujemy ją w sypialni, salonie, czy też kuchni. Biała farba jest bazą do tworzenia dalszych aranżacji. W tym wypadku sprawdzają się zgaszone i przybrudzone odcienie bieli.

Kolejna propozycja to kolor szary. Mamy wiele odcieni, które są godne uwagi – głębokie, jasne, gołębie itp. Na uznanie zasługuje także błękit, który oddaje nieco chłodny charakter Skandynawii. Nie należy zapominać o neutralnych barwach, takich jak ecru i jasne beże. Są idealne w salonie i sypialni. W skandynawskim stylu dobierane są także subtelne pastele, np. odcienie miętowe, pudrowy róż lub subtelna żółć.

Meble w stylu skandynawskim

Jakie meble w skandynawskim stylu wybrać? Nie od dziś wiadomo, że meble skandynawskie cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku. Coraz chętniej kupujemy meble minimalistyczne i proste, które umieszczamy w pokoju dziennym lub sypialni. Okazuje się, że takie meble są pozbawione niepotrzebnych zakamarków i można je łatwo utrzymać w czystości. Pomimo prostoty, takie meble wprowadzają do wnętrza swobodny i przyjazny klimat. Postawmy na jasne barwy mebli i naturalne drewno. Każdy z nas chce zakupić meble doskonałej jakości, które jednocześnie nie będą drogie.

Jak widać, meble skandynawskie stawiają na połączenie elegancji z balansem. Królują tutaj jasne kolory i drewniane propozycje, które są oferowane przez cenione marki. Prosta forma mebli skandynawskich obroni się sama.

Dodatki takie jak ramki do zdjęć

We wnętrzu skandynawskim doskonale sprawdzają się ramki na zdjęcia, które stanowią wyjątkowy dodatek. Jednakże przed wyborem trzeba dowiedzieć się, jakie propozycje są idealne do takich wnętrz. Pomieszczenia skandynawskie odznaczają się geometrycznymi liniami, prostymi formami i funkcjonalnością. Na ścianach znajdziemy tutaj minimalistyczne zegary i ramki w skandynawskim stylu. Co ciekawe, takie ramki zyskały uznanie w XX wieku, a ich popularność nie zmalała już od lat. Wybierając kolor ramek na zdjęcia, trzeba mieć na uwadze minimalistyczną formę. Ramka może mieć kolor biały lub jasny, tak aby idealnie pasowała do otoczenia. Niezwykle modne są także drewniane ramki, wprowadzające do wnętrza przytulność i naturalność. Dodatki w tym stylu z pewnością zadbają o ciepło domowego ogniska i dobre samopoczucie domowników.

Stworzenie przyjaznego wnętrza skandynawskiego bywa sporym wyzwaniem. Musimy pamiętać o tym, że styl ten odznacza się minimalizmem. Nie ma mowy zatem o zbyt krzykliwych i skomplikowanych formach mebli lub dodatków. Dominują tutaj jasne barwy, które optycznie powiększają mieszkanie. Meble, kolory ścian, ramki na zdjęcia – wszystko to powinno ze sobą współgrać. Przytulne wnętrze skandynawskie jest bardzo chętnie wybierane w wielu domach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *