Jak zaaranżować wejście do domu?

Jak zaaranżować wejście do domu

Wejście domu jest tym, co Twoi goście zobaczą jako pierwsze. Stanowi więc wizytówkę gospodarza domu. Warto zatem zadbać o funkcjonalność i estetykę wejścia, aby wywrzeć na gościach jak najlepsze wrażenie. W co powinno być wyposażone, jakie materiały wykorzystać do jego dekoracji? Ze wskazówkami, które znajdziesz poniżej uda Ci się osiągnąć niebywałe efekty aranżacyjne!

Niezbędne elementy – drzwi i daszek

Najpierw zadbaj o odpowiednie wyposażenie wejścia do domu. Co powinno znaleźć się w tym miejscu? Oczywiście głównym elementem są drzwi zewnętrze. Bez nich trudno wyobrazić sobie dom. Podczas ich wyboru koniecznie zwróć uwagę na parametry wskazujące na ich izolację akustyczną i termiczną, aby zapewnić mieszkańcom komfort wewnątrz budynku. Ponadto zwróć uwagę na wyposażenie w zamki i zawiasy antywłamaniowe. Pozwoli Ci to zadbać o kwestie bezpieczeństwa. A jakie elementy drzwi wpływają na estetykę całego wejścia? Przede wszystkim okleina, ewentualne przeszklenia i okucia. Dopasuj ich styl do aranżacji wejścia.

Nad drzwiami warto zamontować daszek z lekkiego materiału sztucznego, jeśli konstrukcja budynku nie zapewnia innego zadaszenia. Dzięki niemu Twoi goście będą mogli schronić się pod nim podczas opadów deszczu czy śniegu. Jeśli Twój dom stoi na otwartej przestrzeni, przyda się dodatkowa ścianka, która ochroni ich przed podmuchami wiatru.

Jakie dekoracje warto wykorzystać?

Kiedy Twoje wejście do domu ma już wszystkie niezbędne elementy, czas przejść do jego dekoracji. Nie sposób oddzielić wejścia od elewacji całego budynku. Jednak dzięki kilku dodatkowym materiałom możesz podnieść estetykę samego wejścia, zachowując jednocześnie spójność z elewacją budynku.

Ościeżnicę drzwi możesz przyozdobić rudą lub szarą cegłą. Tym samym materiałem możesz ozdobić ściankę przy drzwiach czy kolumienki, na których podparty jest daszek. Oprócz cegły doskonale sprawdzi się naturalny kamień, marmur lub nawet wapień, którym możesz również wykończyć podmurówkę domu lub bok schodów zewnętrznych.

Nie zapominaj także o potencjale drzemiącym w roślinach. Przed wejściem do domu możesz ustawić większe, betonowe donice z wiecznie zielonymi roślinami, które cały rok będą zdobiły wejście do domu. Ponadto dobre sprawdzą się stylizowane latarenki, w których możesz umieścić świece lub girlandy lampek ledowych. Oświetlenie drzwi zewnętrznych jest bardzo ważne, możesz więc wykorzystać do tego mocniejsze plafony lub kinkiety ścienne. Jeśli w Twoim domu są dzieci, z pewnością spodobają im się niewielkie figurki z lampkami solarnymi czy dzwonki zawieszone przy daszku.

Warto włożyć wysiłek w aranżację wejścia do domu. W końcu to właśnie ono mówi wiele o właścicielu całego budynku. Dbając o najmniejsze szczegóły, estetykę, elegancję drzwi, a także elementy dekoracyjne, stworzysz efektowne wejście, które z pewnością przykuje uwagę Twoich gości. Wybierz solidne i dopasowane do elewacji budynku drzwi zewnętrzne, a także praktyczny daszek. Wśród dekoracji nie może zabraknąć źródeł światła i żywych roślin w ozdobnych donicach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *