Jak dobrać poszewki dekoracyjne aby pasowały do stylu danego wnętrza?

Jak dobrać poszewki dekoracyjne aby pasowały do stylu danego wnętrza?

Zastanawiasz się jak dopasować poszewki dekoracyjne aby współgrały z wystrojem wnętrza w Twoim mieszkaniu? Poniższy poradnik pomoże Ci we właściwym wyborze.

Modne i stylowe poszewki dekoracyjne są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. Między innymi dlatego też warto dowiedzieć się na które produkty zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, a które należy omijać szerokim łukiem.

Dlaczego warto?

Poszewki dekoracyjne są niedrogie i co najważniejsze mogą stanowić bardzo efektowną dekorację sypialni lub salonu. Największą zaletą poszewek jest jednak to, że można je wygodnie i szybko wymienić, dzięki czemu w razie potrzeby, można dodawać całkowicie nowe akcenty stylistyczne lub kolorystyczne. Oferta poszewek jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu można znaleźć produkty, które pasować będą do każdego wnętrza.

Na jaką estetykę postawić?

Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko eleganckie poszewki dekoracyjne, ale również poszewki retro, które w ostatnim czasie biją rekordy sprzedaży. Nie można zapominać także o oryginalnych poszewkach futrzanych, które doskonale sprawdzą się w eleganckim salonie. Nowością na rynku są piękne poszewki z nadrukiem albo modele haftowane. Jak wspomniano powyżej wybór jest naprawdę bardzo szeroki i różnorodny.

Kolorystyka poszewek ma znaczenie

W przypadku poszewek olbrzymią role pełni także ich kolorystyka. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście białe, beżowe, brązowe i czarne poszewki, które pasować będą do większości pomieszczeń. Osoby, które cenią sobie zdecydowanie bardziej wyrazisty styl powinny postawić na czerwone, niebieskie albo wielokolorowe poszewki. Projektanci aranżacji wnętrz zalecają, aby kolor poszewki dobierać zawsze do kolorystyki pozostałych tekstyliów. Warto kierować się tutaj zasadą spójności. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że do granatowych zasłon idealnie pasować będą na przykład błękitne poszewki. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz, można z kolei kierować się zasadą kontrastu. Do granatowych zasłon w tym przypadku pasować będą bordowe albo żółte poszewki.

Na jaki materiał postawić?

Inwestując w nowe poszewki warto zwrócić uwagę także na to z jakiego materiału są one wykonane. W minimalistycznych aranżacjach rewelacyjnie sprawdzą się lniane poszewki. Do nowoczesnego salonu pasować będzie z kolei poszewka wykonana z satyny albo bawełny.


Jedna odpowiedź do “Jak dobrać poszewki dekoracyjne aby pasowały do stylu danego wnętrza?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *