Dywany zewnętrzne – co warto o nich wiedzieć?


Dywan niekoniecznie musi być położony w pokoju. Odpowiedni dywan znajdzie swoje miejsce również na tarasie czy balkonie.  Inaczej zwany jest outdoorowym. Nie jest tylko elementem wystroju, który dodaje nieco kolorystyki i stylu, ale także poprawia komfort użytkowania balkonu. Dywan do użytku zewnętrznego powinien mieć spód wyłożony gumą, być odpornym na warunki atmosferyczne i nie blaknąć pod wpływem słońca. Innymi słowy, musi być to produkt trwały i dobrej jakości.

Zalety dywanów zewnętrznych

Orzeźwiające wiosenne powietrze zachęca do korzystania z tarasu/ balkonu od rana. Jednak chłodne o poranku płytki podłogowe na tarasie zniechęcają do wyjścia na taras. Dlatego dobrym pomysłem są dywany zewnętrzne, które nadają przestrzeni przytulności i charakteru.

Gdy o poranku płytki są zimne, a w upale mocno się nagrzewają, dywan stanowi warstwę izolacyjną, dzięki której chodzenie po podłodze jest przyjemniejsze. Nie pochłania również wilgoci i zapobiega poślizgnięcia się na mokrych płytkach (ma również spodnią gumowaną powierzchnię ochronną, która chroni przed przesuwaniem i ślizganiem). To szczególnie ważne, gdy w domu znajdują się osoby starsze i małe dzieci. Najmłodsi uwielbiają bawić się na balkonie, więc należy zrobić wszystko, aby zamortyzować ewentualne upadki. Szeroki przekrój modeli, kolorów, kształtów, deseni oraz tekstur sprawia, że z łatwością znajdziemy produkt odpowiadający naszemu gustowi i pasujący do metrażu balkonu.

Przedłużenie salonu

Balkony to już nie składowisko zbędnych przedmiotów, ale przedłużenie salonu, więc przywiązujemy coraz większą wagę do urządzenia tej przestrzeni. Wysoka jakość i unikalne wzornictwo sprawia, że polecane są praktycznie do każdej aranżacji. Duży wybór dywanów  możemy wybrać dywan zewnętrzny mocno kontrastowy w stosunku do całej aranżacji balkonu, który nada przestrzeni wyrazu i  szyku lub też postawić na model w neutralnym kolorze. Jeżeli dopasujemy go idealnie do koloru płytek, to będzie  praktycznie niewidoczny, a spełni swoją funkcję „ocieplacza podłogi”.

Zabezpieczenie podłogi na balkonie

Szeroka oferta dywanów zewnętrznych to dobra wiadomość dla osób, które chcą zabezpieczyć podłogę tarasu przed poplamieniem lub popękaniem płytek. Większość modeli dywanów zewnętrznych jest plamoodporna- oznacza to, że nawet jeżeli wyleje się na niego przypadkowo sok lub kawa, to plama nie wsiąknie we włókna i nie będzie kłopotów z jej  wywabieniem.

Dywany naturalne na balkonie

Balkon lub taras to miejsce będące przedsionkiem natury Dobrym pomysłem jest dywan z naturalnych materiałów, np.: bambusa, wikliny, sizalu (włókien agawy), z juty, z trzciny, z trawy morskiej, sznurka rattanu. Dywan z naturalnych włókien dobrze jest w niepogodę zwinąć i zabrać do suchego pomieszczenia. Ich wadą jest fakt, że nie są tak miękkie i przyjemne w dotyku, jak dywany z włókien sztucznych.

Producent dywanów daje 100 dni na darmowy  zwrot zakupionych produktów. Ich jakość jest tak dobra, że klienci nie korzystają z powyższej możliwości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *