Dobry materac podstawą zdrowego snu

Dobry Materac podstawa zdrowego snu

Bóle kręgosłupa są przykrą, codzienną dolegliwością dla wielu osób. Wielu z nich Próbuje sobie radzić z problemem na różne sposoby: rehabilitacja, basen, zabiegi lecznicze, masaże, odpowiednia ilość ruchu. Osoby skarżące się na dolegliwości ze strony kręgosłupa często narzekają na nocne bóle pleców i budzenie się z obolałymi plecami. Taki stan to wina źle dobranego materaca, który powoduje, że kręgosłup nie odpoczywa w czasie snu. Ortopedzi są zgodni, że dobry materac pomaga uniknąć bólów kręgosłupa oraz łagodzi istniejące dolegliwości bólowe.

Materac dla chorego kręgosłupa

Materac powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika. Wybierając materac, trzeba brać pod uwagę wzrost, wagę i problemy zdrowotne. Mitem jest, że przy schorzeniach kręgosłupa najlepszy jest twardy materac. Zasada dobierania twardości materaca jest jedna – decyduje waga użytkownika. Osoby, które skarżą się na dolegliwości bólowe kręgosłupa, chcą mieć pewność, że wybrany materac pomoże im w walce z problemem, dlatego wybierają materace marki Sleepmed, które są polecane przez specjalistów https://www.zdrowykregoslup.pl/. Szczególnie polecane są materace piankowe, lateksowe i termoelastyczne.

Jakość ma znaczenie

O jakości materacy Sleepmed świadczą certyfikaty i polecenia przez fachowców zajmujących się leczeniem i rehabilitacją osób z cierpiących na schorzenia kręgosłupa. Dla osób, które mają dużą sypialnię z szerokim łóżkiem idealny będzie materac 180×200, na którym wygodnie i bez bólu pleców mogą spać dwie osoby i rano obudzą się wypoczęte. Eksperci rekomendują także materace termoplastyczne – materac 120×200Materace z  pianki termoplastycznej  dopasowują się do kształtu ciała i zmniejszają napięcie mięśniowe oraz zapewniają mocne podparcie kręgosłupa podczas snu.

Wygodny sen

Przez lata wiele osób rezygnowało z wygodnego snu na rzecz twardego materaca, ponieważ panowało powszechne przekonanie społeczne, że twardy materac jest odpowiedni dla użytkowników zmagających się bólami kręgosłupa. Badania naukowe obaliły ten mit i okazało, że największy wpływ na sen bez bólu ma dopasowania materaca do wagi. Bardzo twardy materac jest polecany dla osób o wadze powyżej 90 kilogramów. Produkty z asortymentu materac 80×200 będą znakomitym wyborem dla osób ze wszystkich kategorii wagowych, o ile będą dopasowane do ciężaru ciała danej osoby.

Materac w przypadku osób z chorobami kręgosłupa należy dopierać do indywidualnych cech użytkownika, zwracając uwagę na odpowiednie dopasowanie twardości i podparcie pleców podczas snu.  Nowoczesny materac nie musi być twardy, ale na pewno powinien być wygodny, antyalergiczny i zapewniać komfortowy sen oraz budzenie się bez dolegliwości bólowych.


Jedna odpowiedź do “Dobry materac podstawą zdrowego snu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *