Dekoracje świąteczne elewacji i ogrodu – co wybrać?

Dekoracje świąteczne elewacji i ogrodu – co wybrać?

Ogród jest wizytówką domu. Na jego estetykę ma wpływ wiele czynników. Zbliżają się święta. Czas zatem pomyśleć także o odpowiednich ozdobach. Już teraz zdradzimy Wam, że przydadzą się taśmy led, dzięki którym stworzycie niepowtarzalne dekoracje.

Wybór świątecznych ozdób ma znaczenie

Na samym początku warto pomyśleć nad znalezieniem odpowiednich ozdób. Możliwości jest sporo. Oczywiście tutaj należy zachować umiar, gdyż zbyt dużo może trącić kiczem. W przypadku wyboru figurek typu mikołajki i aniołki szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, jak się prezentują, by nie odstraszały, a zachwycały. Takie elementy dekoracyjne najlepiej umieścić zarówno przy drzwiach bądź też w samym centrum ogrodu. Ciekawym wyborem jest także dekoracja w postaci mikołaja wchodzącego do komina, która niewątpliwie kojarzy się ze świętami. Jednak tutaj niezwykle ważny jest montaż, gdyż trzeba uważać, aby nie zatkać przewodu kominowego. Ważnym elementem świątecznego wystroju są wieńce wieszane na drzwiach. Można zamówić zieloną lub wykonaną z gałązek ozdobę i samodzielnie udekorować ją bombkami, szyszkami, jarzębiną, czy nawet suszonymi owocami i przyprawami. Możliwości jest naprawdę sporo.

Choinka w centrum ogrodu

Oczywiście w ogrodzie nie może zabraknąć choinki. Nawet jeżeli nie ma się zasadzonej, to zawsze można kupić taką w doniczce albo zdecydować się na metalową i podświetlaną. Na choince najlepiej sprawdzą się węże świetlne led, które są znacznie lepszym rozwiązaniem od klasycznych lampek choinkowych. Częstym problemem jest to, że przed świętami okazuje się, że jeden komplet nie świeci albo co gorsza po zawieszeniu na choinkę przepala się. Tego problemu nie ma w przypadku gęsto rozłożonych na wężu świetlnym ledów, gdyż nawet gdy kilka przestanie świecić, to pozostałe nadal działają i nie trzeba dokupować nowego kompletu. Na tym elemencie może być umieszczonych nawet kilka tysięcy ledów, które są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Wybierając bombki na choinkę najlepiej postawić na plastikowe, gdyż niestety szklane mogą pękać pod wpływem mrozu.

Stwórz atmosferę świąteczną w ogrodzie

Ostatnio zimy potrafią zaskakiwać brakiem śniegu. Niestety przez to nie ma co liczyć na „białe święta”. Jednak odpowiednią atmosferę można wykreować samodzielnie. Dostępny jest i to za niewielkie pieniądze sztuczny śnieg. Zazwyczaj ma formę sprayu. Oczywiście sposób jego rozmieszczenia zależy tylko i wyłącznie od waszej wyobraźni. Naszym zdaniem świetnie sprawdzi się umieszczony na choinkach czy po prostu na trawie. Warto wiedzieć, że również jego usuwanie po świętach nie będzie Wam nastręczało wielu problemów. Ciekawym wyborem jest także sztuczny śnieg w formie puchu, przy czym trzeba go odpowiednio przygotować. Otóż do specjalnego proszku wlewa się wodę. Następnie trzeba wszystko dokładnie wymieszać i już można cieszyć się prawie naturalnym śniegiem. Jeżeli macie odrobinę czasu i jesteście kreatywni, to możecie go zrobić wspólnie z dzieckiem, z tymże takie rozwiązanie może być bardziej kosztowne, szczególnie jeżeli użyjecie pianki do golenia. Alternatywą jest wymieszanie z sodą oczyszczoną.

Iluminacje świetlne na elewację

Również elewację warto udekorować na święta. Do tego celu najlepiej sprawdzą się led taśma. Kupując kilka kompletów można stworzyć dowolne napisy na elewacji, oczywiście związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. Taśmy led będą doskonale prezentować się na fasadzie budynku, nad tarasem, a także nad wejściem na balkon. Można oczywiście udekorować nimi filary, doniczki, a także balustrady. Ciekawym wyborem są także specjalne reflektory, które rzucając cień na elewację tworzą wrażenie spadających i oświetlonych płatków śniegu. Taka świąteczna iluminacja niewątpliwie zwraca na siebie uwagę.

Jeżeli chcesz stworzyć oryginalne dekoracje świąteczne, to możesz wykorzystać pomysły z naszego krótkiego poradnika. Oczywiście może być zdecydowanie więcej ciekawych rozwiązań, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Tworzenie dekoracji samodzielnie to doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Warto zaangażować w nią całą rodzinę i poczuć atmosferę świąt.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *