Wybieramy nowoczesną wannę!

Wybieramy nowoczesną wannę!

W łazience najważniejsze są wygoda oraz praktyczność zastosowanych rozwiązań. Jednak obecnie na równi stoi także nowoczesność oraz wygląd. Efekt, jaki dają nowoczesne rozwiązania może być naprawdę piorunujący. Nic więc dziwnego, że sporo osób zastanawia się nad wyjątkowymi wannami, które miałyby stanąć w ich łazience.

Rodzaje wanien – jakie obecnie spotkamy na rynku?

Wanny łazienkowe to temat, który wielu osobom spędza sen z powiek. Bijemy się z myślami, ponieważ z jednej strony chcielibyśmy wanny, która będzie dość tania i łatwa w montażu, a z drugiej strony pragniemy nietuzinkowego efektu. Jakie obecnie wanny możemy spotkać, w czym możemy wybierać?

Wszystko zależy od tego, ile miejsca mamy w łazience i gdzie. Są dwa typy wanien, na które możemy się zdecydować, a mianowicie wanny wolnostojące oraz wanny do zabudowy. I tutaj już zaczynają się kolejne rodzaje. Wanny można dzielić pod kątem ich kształtu czy formy. Wymienić możemy wanny prostokątne, wanny owalne, a także wanny o wyglądzie zniekształconego półkola, które zazwyczaj sytuuje się w rogu łazienki. Kolejnym aspektem jest materiał, z którego wykonana została wanna. Wśród produktów obecnych na rynku możemy wyróżnić wanny akrylowe, wanny z konglomeratu czy ze stali emaliowanej.

Nowoczesna wanna wolnostojąca – jaką wybrać? 

Coraz chętniej do łazienek wybierane są wanny wolnostojące. Decydujesz się na wannę wolnostojącą? Z pewnością da ona fantastyczny efekt. Najczęściej wybierane są one przez wzgląd na ich interesujący wygląd. Wanna wolnostojąca równie dobrze sprawdzi się w łazience urządzanej na modłę nowoczesną, jak i w łazience, która urządzona jest w starszym, klasycznym stylu. Wolnostojąca wanna zwykle dostępna jest w formie owalu. Sytuowana jest w centrum pomieszczenia, jednak nie jest to konieczne. Można ją również przystawić bardziej do ściany, dzięki czemu będzie możliwość zrobienia ciekawej półeczki na kosmetyki do kąpieli. Wolnostojąca wanna zapewnić może wygodną kąpiel w domowym zaciszu. Jeśli chcesz mieć taką wannę we własnym domu, nie pozostaje nic innego, jak spełnić to wyjątkowe marzenie.

Wolnostojąca wanna jednak wpływa na funkcjonalność łazienki. Trzeba liczyć się z tym, że za jej przyczyną do wykorzystanie zostanie mniejsza powierzchnia, aniżeli w przypadku wanny do zabudowy. Zabudowana wanna jest bardziej praktyczna i może prezentować się również bardzo estetycznie. Dodatkiem, który sprawi, że będziesz mieć 2w1, czyli wannę oraz prysznic, jest szklana szyba montowana do ściany na linii wanny. Ponadto, wanna do zabudowy występuje w kształcie prostokąta, co również daje wiele swobody i możliwości.

Który materiał jest obecnie najkorzystniejszy?

Wanna to również wiele ciekawych materiałów do wyboru. Łazienkowe wanny mogą być wykonane z konglomeratu, który charakteryzuje się sporą odpornością na zabrudzenia. Powierzchnia tego typu wanien jest niezwykle gładka i to właśnie dlatego nie wsiąkają w nią zanieczyszczenia. Akryl sanitarny to drugi bardzo dobry jakościowo materiał. Cieszy się dużą popularnością, a także dostępnością sporej ilości modeli. Akryl jest lekki, a także niezwykle wytrzymały. Ponadto, akryl jest ciepły w dotyku, dlatego kąpiel w takiej wannie jest naprawdę ciekawym, miłym doświadczeniem. Dobierając wannę, możesz również zwrócić uwagę na modele stalowe. Tego typu produkty są odporne zarówno na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, jak i zadrapania. Zaletą jest również ich atrakcyjna cena, która kusi sprawia, że wiele osób decyduje się jednak na tego rodzaju wannę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *