Sypialnia w stylu loft – surowa lecz przytulna. Sprawdź najnowszy trend

Sypialnia w stylu loft - surowa lecz przytulna. Sprawdź najnowszy trend

Styl loft jest odbierany jako surowy i niezbyt nadający się do sypialni, która powinna być pomieszczeniem przytulnym i wyciszającym. Surowość wnętrza można odrobinę złagodzić. Podstawą stylu loft w sypialni są: metal, drewno i miękkie tkaniny. Loft kocha otwartą przestrzeń. Jest to zdecydowanie styl przeznaczony dla większych pomieszczeń.

Loft w sypialni – nie tylko szarość i biel

Styl loft to propozycja dla osób, którym nie podobają się cukierkowe aranżacje sypialni – mocne kolory, mnóstwo dodatków i poszukują czegoś spokojnego, eleganckiego, a jednocześnie przytulnego. Sypialnia w stylu loft to połączenie surowości z przytulnością. Przestrzeń powinna być jasna, ponieważ ułatwia wyciszenie i zasypianie. Polecanymi kolorami są biel, szarości i brązy. Świetnym pomysłem są specjalne płytki imitujące cegłę na jedną ścianę lub jej część.

Wnętrze nabierze oryginalnego wyglądu, jeżeli sufit będzie z betonu. Na ceglanych lub betonowych ścianach można powiesić obrazy lub inne grafiki, co doda wnętrzu kolorytu.

Meble sypialniane w stylu loft

Meble w stylu loft to proste formy, bez dodatkowych ozdobników. Wykonane powinny być z drewna, metalu lub metalu i szkła. Pięknie wyglądają meble w kolorze dębu z czarnymi, metalowymi akcentami. Komoda i regał z drewnianej płyty meblowej z metalową konstrukcją nadają wnętrzu industrialnego charakteru. Pomimo surowości wnętrza uzyskanej dzięki przestrzeni i metalowym elementom, sypialnia w stylu loft zachowuje przytulny charakter. Takie meble mają wiele zalet: są łatwe w utrzymaniu czystości, stabilne i trwałe. Przez wiele lat wyglądają pięknie i zdobią pomieszczenie.

Meble mogą być wykonane również z postarzanego drewna (płyty meblowej). Metalowy nocny stolik w kolorze żółtym lub czerwonym doda ciekawego akcentu w sypialni i odrobinę przełamie surowość wnętrza.

Łóżko – król sypialni

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Idealne łóżko powinno mieć metalową konstrukcję, prosty styl, drewnianą obudowę i tapicerowane zagłowie, najlepiej w kolorze nóg łóżka.

Ciekawym pomysłem jest także łóżko z palet, które można wykonać samodzielnie. Łóżko pomimo prostej formy wygląda niebanalnie i oddaje charakter wnętrza.

Sypialnia w stylu loftowym odznacza się minimalizmem i nie lubi zbyt wielu dodatków ani ornamentów na meblach. Lampy mogą być zawieszone nad łóżkiem – powinny mieć element drewniany lub druciany.

Połączenie surowości z przytulnością uzyskuje się dzięki współistnieniu w jednym pomieszczeniu metalu, drewna i szkła oraz przestrzeni. Dopuszczalne są niewielkie kolorowe dodatki, np.: lampki, poduszki, które zawsze wprowadzają ciepłą i miłą atmosferę do wnętrza. Sypialnia w stylu loft ze względu na swoje stonowane barwy sprzyja wypoczynkowi i relaksowi z ulubioną książką lub przy ukochanej muzyce.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl/

Zdjęcie główne prezentuje kolekcję Loft New Elegance.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *