Rolety dzień noc – poznaj ich zalety!

Rolety dzień noc – poznaj ich zalety!

Rolety okienne stanowią świetną alternatywę dla zasłon. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się rolety dzień noc. Sprawdź, dlaczego warto zamontować je w swoim domu lub mieszkaniu!

Rolety dzień noc to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Na czym polega wyjątkowość tego typu rolet? Jakie są ich największe zalety? Czym się kierować podczas zakupu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Jak działają rolety dzień noc?

Rolety dzień noc są coraz częściej wybierane do domów i mieszkań. Nie każdy jednak wie, jak właściwie działają tego typu rolety. W związku z tym warto wyjaśnić, na czym polega mechanizm ich działania. Rolety dzień noc składają się z dwóch rodzajów tkaniny (transparentnej oraz zaciemniającej), ułożonych naprzemiennie w poziome pasy. Osłony wyposażone są w mechanizm łańcuszkowy, który pozwala na dowolne regulowanie stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Jeżeli chcemy zapewnić sobie prywatność lub ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, ustawiamy pasy zaciemniające naprzemiennie – dzięki temu okno będzie w pełni zasłonięte. Jeśli z kolei zależy nam na dobrym doświetleniu wnętrza w ciągu dnia, wystarczy ustawić tkaninę zaciemniającą naprzemiennie z przezroczystą.

Rolety dzień noc – dlaczego warto?

Żaluzje dzień noc mają wiele zalet. Jakie są najważniejsze plusy takiego rozwiązania?

  1. Łatwa regulacja poziomu światła w pomieszczeniu – naprzemiennie ułożone pasy zaciemniającego i transparentnego materiału umożliwiają dowolne regulowanie stopnia zaciemnienia wnętrza.
  2. Estetyczny wygląd – rolety dzień noc charakteryzują się eleganckim designem. Sprawia to, że mogą nie tylko pełnić rolę praktyczną, ale także stanowić piękną dekorację wnętrza. Osłony okienne dzień noc są dostępne w wielu różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do każdej aranżacji.
  3. Łatwość w utrzymaniu w czystości – do produkcji rolet dzień noc używa się tkanin odpornych na zabrudzenia i kurz, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości nie sprawia żadnych problemów. Pielęgnacja tego typu rolet polega na przetarciu ich wilgotną ściereczką.
  4. Prosty montaż – rolety dzień noc mogą być montowane na różne sposoby. Jednak bez względu na sposób montażu, ich instalacja jest bardzo prosta i szybka.
  5. Oszczędność pieniędzy – rolety dzień noc stanowią idealną alternatywę dla firan i zasłon. Decydując się na zakup tego typu rolet, nie musimy wydawać pieniędzy na inne elementy dekoracji okna.

Roleta dzień noc – czym się kierować przy wyborze?

Podczas zakupu rolet dzień noc trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest sposób montażu rolety. Możemy zdecydować się na rolety wolnowiszące, rolety mini lub rolety w kasecie. Rolety wolnowiszące montuje się do sufitu lub ściany. Rolety mini instaluje się natomiast przy pomocy specjalnych haczyków bądź przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest roleta dzień noc w kasecie PCV – w tym przypadku materiał rolety po zwinięciu chowa się w specjalnym pojemniku, który chroni osłonę przed zniszczeniem. Wybrane rolety powinny być również idealnie dopasowane do innych elementów aranżacji pomieszczenia. Dlatego bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego koloru rolety. W sklepach można znaleźć modele w wielu odcieniach, dzięki czemu każdy może wybrać idealne rolety do swojego wnętrza. Zanim zdecydujemy się na zakup rolet, należy również pamiętać o doborze właściwego rozmiaru. W tym celu warto skorzystać z praktycznego konfiguratora rolet, który jest dostępny w sklepie internetowym FamilyRollo – https://familyrollo.pl/.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *