Płytki drewnopodobne – ciepły klimat w Twoim domu!


Płytki drewnopodobne, a więc ciekawa alternatywa dla dość wymagającego materiału, jakim jest naturalne drewno – są dziś jednym z najgorętszych trendów we wzornictwie. Jeśli zależy Ci na stworzeniu przytulnej atmosfery w domu i dookoła niego, ale kładziesz nacisk na względy praktyczne zastosowanych rozwiązań, zapoznaj się ze wszystkimi zaletami drewnopodobnego materiału.

Płytki drewnopodobne – poznaj wszystkie zalety aranżacyjne kafli przypominających drewno 

Dlaczego w wielu przypadkach nowoczesne kafle tego rodzaju są lepszym rozwiązaniem niż naturalne drewno?  Po pierwsze i pewnie najważniejsze, płytki drewnopodobne z biegiem lat nie tracą na jakości i wyglądzie. Naturalne drewno trzeba regularnie impregnować, lakierować i poddawać wielu innym zabiegom przywracającym mu pierwotne piękno. Płytki są natomiast niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymałe i naprawdę wdzięczne w codziennej, domowej pielęgnacji.  

Po drugie, tego rodzaju kafle występują w wielu formach, ciekawych kształtach czy różnych rozmiarach. A to sprawia, że dają nieskończoną ilość możliwości aranżacyjnych. Począwszy od klasycznych płytek podłogowych, a skończywszy na takich, które zdobią ściany współczesnych kuchni czy łazienek. Co ważne, płytki ścienne do kuchni imitujące drewno mają też inną, szalenie istotną zaletę – nie absorbują wilgoci. Bez obaw można wyłożyć nimi każde pomieszczenie, w którym panują dość wymagające pod tym względem warunki.  

Poza tym można mieć pewność, żenowoczesne płytki ścienne drewnopodobnebardzo długo posłużą, jako estetyczne wykończenie danego pomieszczenia. Nie tylko przez wzgląd na swoją wytrzymałość, ale również panujące w aranżacjach wnętrz trendy. Drewno i wszystkie materiały świetnie je imitujące, pasują zarówno do stylu vintage, skandynawskiego, nowoczesnego, współczesnego, rustykalnego, jak i loftowego.  

Po trzecie więc nawet jeśli po czasie stwierdzisz, że Twoje mieszkanie potrzebuje remontu, diametralnych zmian, a nawet pójścia w zupełnie innym kierunku, jeśli chodzi o styl – płytki ścienne do kuchni mogą pozostać w niezmienionej formie. Pamiętaj, że drewniany motyw jest ponadczasowy i świetnie komponuje się z wieloma, znanymi dziś stylami aranżacyjnymi.  

Balkon lub taras wyłożony drewnopodobnymi płytkami – czy taki projekt jest możliwy do zrealizowania? 

Uważasz, że nowoczesne płytki ścienne drewnopodobne są idealnym rozwiązaniem dla Twojego mieszkania? Chcesz wyłożyć tego typu kafelkami również podłogi? A może planujesz pójść o krok dalej i zaaranżować dzięki nim strefę relaksu poza domem? Dlaczego by nie! Mrozoodporność można bowiem wymienić, jako kolejną, ogromną zaletę płytek drewnopodobnych.  

Drewnopodobna podłoga na balkonie czy tarasie stworzy wrażenie przytulnej strefy chill na świeżym powietrzu. W odróżnieniu od naturalnego materiału – jest w stanie bez jakichkolwiek ubytków posłużyć bardzo długo.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek imitujących drewno? 

Na rynku płytki drewnopodobne są dziś bardzo łatwo dostępne. Podobnie jak tak zwany klinkier. Wymienione rozwiązania można uznać za najmodniejsze i najczęściej wybierane przez klientów. Oba proponuje między innymi Dekordia. W ofercie sklepu znaleźć można zarówno płytki klinkierowe elewacyjne Dekordia, jak i szeroką gamę kafli przypominających drewno.  

Ogólna dostępność produktu sprawia, że niektórzy tracą czujność podczas wyboru odpowiedniego materiału. Płytki przypominające drewno na ogół nie są drogie, jednak lepiej zdecydować się na pośrednika godnego zaufania. Płytki klinkierowe elewacyjne Dekordia, które proponuje wspomniany już sklep, podobnie jak i wszystkie inne produkty  są najwyższej jakości. Firma współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi producentami.  Materiał  pierwszego gatunku, który oferuje to gwarancja udanej aranżacji!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *