Nowoczesne karnisze do ekskluzywnych wnętrz


W nowoczesnych, ekskluzywnych wnętrzach, każdy szczegół ma ogromne znaczenie. Wysoka jakość jest wpisana w każdy element wyposażenia wnętrz. Na wygląd pomieszczenia mają wpływ drobiazgi, które dopełniają wnętrze. Nawet karnisz może wypłynąć na ogólne poczucie estetyki wnętrza.

Niezauważalny element

Kiedy myślimy o dekoracji okna, to skupiamy swoją uwagę na firanach, zasłonach, roletach, ewentualnie kwiatach i ozdobach okolicznościowych lub naklejkach. Karnisz jest zazwyczaj traktowany jako element drugoplanowy, pomocniczy, na który nikt nie zwraca specjalnej uwagi. W końcu to tylko drążek lub listwa umieszczona nad oknem, która służy do zawieszania firanek. Ciekawą opcją jest karnisz zabudowany – to znaczy element sztukaterii do wnętrz w postaci listwy maskującej szyny karniszowe. Dopiero kiedy zauważymy uszkodzenie karnisza, decydujemy się na jego wymianę.

Designerskie karnisze

Ciężkie karnisze wyszły z mody. Zastąpiły je lekkie, nowoczesne  karnisze, które nie przytłaczają pomieszczenia. Są dostępne w takich kolorach jak: antyk mosiądz, chrom mat, INOX, antracyt, biały, czarny, ivory (kość słoniowa). Wielbiciele drewnianych dodatków będą zadowoleni z bogatej oferty karniszy w naturalnych kolorach drewna. Proste w formie, ale wyglądające niezwykle efektownie karnisze są ponadczasowe i uniwersalne – pasują do każdego stylu urządzania wnętrz. Nowoczesny karnisz jest  pokrywany warstwą lakieru, która zwiększa jego odporność na ścieranie. Piękne zakończenia dodają dekoracyjności karniszom i sprawiają, że nowoczesne karnisze są doskonałym wykończeniem okna w ekskluzywnym wnętrzu.

Jak dobrać karnisz do ekskluzywnego wnętrza?

Przy doborze koloru karnisza do pomieszczenia można kierować się stylem pomieszczenia i innymi elementami aranżacji, np.: oświetleniem, kolorem mebli. Barwy takie jak: antyk mosiądz i chrom mat są uniwersalnymi kolorami, które świetnie wyglądają niemal w każdym wnętrzu. Ciekawym kolorem jest antracyt, który jest mocnym, ciepłym kolorem, nadający karniszom niepowtarzalnego wyglądu.

Czarny kolor karniszy to element luksusu we wnętrzu. Ich elegancki charakter podkreśla wykończenie na połysk. Znakomicie nadają się do nowoczesnego, jak i rustykalnego stylu.

Kolor antyk-mosiądz to propozycja dla osób ceniących elegancję i szyk. Do wnętrz ekskluzywnych nadają się także karnisze nowoczesne drewniane, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Nowoczesne karnisze są łatwe w montażu, mogą być zakładane w prywatnych mieszkaniach/domach, jak i budynkach użyteczności publicznej oraz można je mocować do ściany i sufitu.

Karnisze, niezależnie od koloru, przepięknie komponują się z takimi elementami jak: szkło, kamień i stal nierdzewna, które są modnymi elementami wykończenia wnętrz. Ekskluzywne karnisze zakończone mieniącymi się kryształkami dodają wytworności wnętrzu, a jednocześnie są piękną ozdobą. Te ostatnie, najczęściej wybiera się do biur, kancelarii i innych miejsc, w których liczy się elegancja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.karnix.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *