Nowoczesne i eleganckie rozwiązania oświetleniowe. Które warto mieć w domu?

Nowoczesne i eleganckie rozwiązania oświetleniowe. Które warto mieć w domu

Funkcjonalność i minimalizm. To dwie cechy nowoczesnych wnętrz. Obie dotyczą każdego elementu aranżacji, także oświetlenia. Za pomocą lampy czy żyrandola można całkowicie zmienić charakter pomieszczenia.

Na suficie

Żyrandol ma spełniać nie tylko funkcje czysto użytkowe. Obecnie stanowi bardzo istotny element wystroju wnętrz. Dobór tego odpowiedniego zależy od wielkości pokoju. W dużym salonie sprawdzi się żyrandol na kilka żarówek, z kolei w sypialni można ograniczyć się do tego jednożarówkowego. Kuchnia, przedpokój i łazienka to zazwyczaj stosunkowo niewielkie pomieszczenia. Lepiej unikać w nich wiszących żyrandoli. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się plafoniera. Przylega ona do sufitu, a tym samym nie zabiera zbyt wiele miejsca. Nowoczesne plafony można wykorzystać nawet w salonie. Są one delikatnie przyozdobione, często występują w oryginalnych kształtach, idealnie pasujących do eleganckich wnętrz.

Minimalistyczna forma

Włącznik dotykowy coraz częściej wypiera ten standardowy. Można go spotkać szczególnie w nowoczesnych, inteligentnych wnętrzach. Dzięki schowaniu całego mechanizmu w ścianie włącznik nie wystaje zbytnio ponad jej powierzchnię i jest atrakcyjny wizualnie. Co więcej, montaż takiego włącznika nie powinien sprawić żadnych problemów, nawet niedoświadczonym osobom. Włączniki dotykowe to rozwiązanie, które można zastosować w niemal każdym domu. Są bardzo proste w obsłudze, łatwo je wyczyścić, a ich trwałość sprawia, ze będą służyć przez wiele lat.

Niekonwencjonalne rozwiązania

Oświetlenie sufitowe czy lampy stojące to standardowe rozwiązania, które można znaleźć w każdym domu. Mniej popularne, ale równie praktyczne jest oświetlenie meblowe. Instaluje się je najczęściej nad kuchennymi blatami, w łóżkach, a nawet pod szafkami w pokoju dziecięcym. Zazwyczaj w meblach montowane są energooszczędne taśmy LED. W sypialni czy salonie bardziej popularne są te w ciepłych odcieniach, z kolei w kuchni czy łazience powinno wybierać się barwę zbliżoną do tej naturalnej.

Dobrze dobrane oświetlenie może całkowicie odmienić każde wnętrze. Oprócz tradycyjnych rozwiązań, śmiało można wykorzystywać te oryginalne i niekonwencjonalne, które unowocześniają mieszkanie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *