Mycie szyb po remoncie – od czego zacząć?

Mycie szyb po remoncie – od czego zacząć

Remont to idealny sposób na odświeżenie mieszkania czy domu, by przystosować go do ciągle zmieniającej się mody czy naszych gustów. Nie można jednak powiedzieć, że to czysty proces. Sprzątanie po remoncie może dać się we znaki – zwłaszcza jeśli chodzi o okna. Jak wyczyścić je szybko i sprawnie?

Zabezpieczone okna to podstawa

Zanim zaczniecie remont, upewnijcie się, że okna są zabezpieczone. Z pewnością pomoże Wam to w późniejszym ich myciu, zminimalizuje uszkodzenia i zabrudzenia, których trudno się pozbyć. Okna można osłonić folią malarską i taśmą.

Mycie zakurzonych okien

Jeśli dobrze zabezpieczyliście okna, prawdopodobnie na ramie i szybie nie znajduje się nic więcej, niż kurz. Nadal jednak nie pozbycie się go nie jest proste. Poza tym jak najszybsze pozbycie się kurzu jest najlepszym sposobem na to, by uniknąć szybszego zużywania się okien. Pierwszym krokiem powinno być zatem dokładne odkurzenie szyb, ale także ram i okuć. Poświęćcie na to trochę czasu, by upewnić się, że wszystkie drobinki zostały usunięte. Następnie możecie umyć wszystkie elementy miękką ścierką i wodą. Pozbyliście się kurzu – teraz czas na umycie okien.

Sposoby na umycie okien

Sposobów na mycie okien jest wiele – niektórzy korzystają ze ścierek z mikrofibry i płynów, inni wolą postawić na urządzenie do mycia szyb. My również wychodzimy z założenia, że urządzenie myjące jest dużo lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ pozwala dokładnie oczyścić wszystkie elementy, co zmniejsza ryzyko pozostania kurzu czy zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach. Idealnym urządzeniem, które pomoże Wam umyć okna, okucia i ramy, jest myjka parowa. Za pomocą pary wypuszczanej pod ciśnieniem „wyłuska” wszystkie zabrudzenia. Istnieją także urządzenia, które określa się mianem odkurzaczy do szyb. One z kolei doskonale sprawdzą się podczas mycia szyb, by nie można było znaleźć na nich choćby jednej smugi.

Zadbanie o szyby po remoncie pozwala nam cieszyć się ich wysoką jakością przez długie lata. Odpowiedni sprzęt z pewnością w tym pomoże. Więcej na jego temat dowiecie się na stronie Leifheitsklep.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *