Materac z ziarnami gorczycy

Materac z ziarnami gorczycy

W medycynie ludowej gorczycy przypisywano właściwości leczące, np.: przy migrenach, w bólach układu kostnego. Nasi przodkowie szyli z gorczycy poduszki, ponieważ zauważyli, że mają pozytywny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Badania naukowe potwierdziły, że gorczyca faktycznie łagodzi niektóre dolegliwości bólowe i powinno się ją wykorzystywać jako wspomaganie leczenia farmakologicznego. Na rynku są dostępne materace gorczycowe, które wykorzystują lecznicze właściwości gorczycy.

Komfortowy sen

Dla ludzkiego zdrowia znaczenie ma nie tylko ilość godzin, które przeznaczamy na spanie, ale także komfortowe warunki snu. Odpowiednie łóżko i materac najwyższej jakości, na pewno ułatwią zasypianie i spokojny, nieprzerywany sen. Osoby cierpiące na migreny, bóle układu kostnego, reumatoidalne zapalenie stawów, zmagające się z ciągłymi infekcjami, powinny wypróbować materac z gorczycy, który jest wypełniony tymi cennymi dla zdrowia ziarenkami.

Materac masujący

Materace z gorczycy to rzecz niezwykła. Są wypełnione tysiącami ziaren gorczycy, które delikatnie masują śpiącego, poprawiając krążenie. Człowiek odczuwa ulgę – przestaje odczuwać bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne i zwyrodnieniowe, migreny i bóle kostno-stawowe. Materce z gorczycy przynoszą ulgę przy alergiach i infekcjach górnych dróg oddechowych. Oznacza to, że łagodniej przechodzi się takie schorzenia jak: grypa, czy przeziębienie. Badania naukowe potwierdzają, że materace z gorczycy regulują ciśnienie krwi podczas snu i zapobiegają napadom astmy. Śpiąc na tych materacach, człowiek budzi się wypoczęty, zrelaksowany i wyspany, co pozytywnie wpływa na jego psychikę i może przyczynić się do zmniejszenia objawów nerwicy i stanów lękowych.

Przeciwwskazania do stosowania materacy z gorczycy

Materace z gorczycy wypełniane są gorczycą białą, która nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do stosowania.  Z tego typu materacy nie powinny korzystać osoby chorujące na tarczycę oraz ludzie chorzy na cukrzycę. Gorczyca może w zbyt dużym stopniu obniżać poziom cukru, co jest zbyt niebezpieczne dla osób cierpiących na cukrzycę.

Opinie o materacach z gorczycy

Osoby, które wypróbowały materac z gorczycy, polecają ten produkt swoim znajomym i rodzinie. Materac gorczycowy można używać 2-3 lata, później gorczyca traci ważność.  Wiele osób potwierdza skuteczność tego produktu w niwelowaniu bólu kręgosłupa, stanów i migren. Po przebudzeniu czują się wypoczęci, pełni optymistycznego nastawienia do rozpoczynającego się dnia. Osoby używające materacy z gorczycy zauważyły poprawę odporności – rzadziej przeziębiają się i cierpią na infekcje górnych dróg oddechowych.

Zbiory ziaren gorczycy następują jesienią i wtedy najlepiej kupować materac z gorczycy. Wkład materaca jest zabezpieczony pokrowcem wykonanym z naturalnych, przewiewnych tkanin. Materac jest łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy go od czasu do czasu przewietrzyć. Nie wolno go moczyć. Zimą należy go odkurzać. Materac powinno się trzepać, aby ziarenka ułożyły się  prawidłowo.


Jedna odpowiedź do “Materac z ziarnami gorczycy”

  1. Mam taki od pół roku i jestem zachwycona. Tak wygodnie, że aż nie chce się wstawać! Materac z gorczycy jest niesamowity! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *