Materac lateksowy – spokojny sen alergika

Materac lateksowy – spokojny sen alergika

Osoby uczulone na roztocza i kurz nie mają łatwego życia. Alergeny są wszędzie obecne. Nawet sen nie stanowi ulgi przy nich problemach zdrowotnych. Producenci kołder, poduszek, pościeli, materacy i koców mają w ofercie produkty dla alergików. Gwarantują spokojny sen, który nie zostanie przerwany przez objawy alergii. Jednym z takich produktów są materace lateksowe.

Charakterystyka materacy lateksowych

Materace lateksowe to wybawienie dla alergików. Pianka lateksowa nie gromadzi kurzu i roztoczy dzięki porowatej i „oddychającej” powierzchni.  Ponadto materace lateksowe dopasowują się do ciała, ponieważ mają wiele punktów podparcia. Pianka lateksowa wyprodukowana została z mieszanek kauczuku naturalnego i syntetycznego. W materacach lateksowych przeważają składniki naturalne, a ilość wypełniaczy ograniczona jest do minimum. Charakteryzują się wysokim poziomem elastyczności,co sprawia, że w trakcie snu wypoczywa kręgosłup i zostaje odciążony układ kostny. Człowiek budzi się wypoczęty, sypany, bez żadnych dolegliwości bólowych. Materace lateksowe przeznaczone są dla alergików i każdego, kto cierpi na bóle kręgosłupa i kości. Są świetnym produktem do łóżek dziecięcych, ponieważ zapobiegają wadom postawy. Nie odkształcają się i powracają do swojej pierwotnej formy.

Opinie użytkowników

Produkt najlepiej oceniają użytkownicy, którzy go wypróbowali i chętnie opowiadają o tym, czy materac lateksowy spełnił ich oczekiwania. Opinie o materacach lateksowych są pozytywne. Właściciele podkreślają, że przy alergii lub astmie w końcu wysypiają się bez budzenia się i konieczności zażywania leków. Dla nich oznacza to poprawę jakości życia, ponieważ wstają wypoczęci i pełni energii na rozpoczynający się dzień. Wśród opinii o materacach lateksowych często pojawia się argument, że produkt jest łatwy w utrzymaniu czystości. Wystarczy stosować się do instrukcji dotyczącej czyszczenia materaca. Użytkownicy zwracają uwagę na fakt, że materace lateksowe zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza podczas snu, dzięki czemu śpiąca osoba nie poci się, co sprawia, że swój snu ocenia bardzo wysoko. Tego typu materace są cenione przez osoby mające problemy z kręgosłupem. Według ich opinii o materacach lateksowych, kupno tego produktu było strzałem w dziesiątkę. Różnice w jakości snu odczuli już po pierwszej nocy – obudzili się bez bólu pleców.

Wady materacy lateksowych

Minusem materacy lateksowych jest możliwość wystąpienia uczulenia na lateks i wysoka cena tego świetnego produktu.  Wiele osób uważa, że cena jest przeszkodą w zakupie. Użytkownicy piszący opinie o materacach lateksowych podkreślają, że materace to zakup na wiele lat, więc cena jest przystępna.

Materac lateksowy to rewolucja w asortymencie. Jest to produkt polecany osobom, które mają dość bólu kręgosłupa po wstaniu z łóżka. Komfort snu ma wpływ na funkcjonowanie człowieka w ciągu dnia. Zdrowy sen pozytywnie wpływa na samopoczucie.  Dlatego ludzie coraz większą wagę przywiązują do posiadania wygodnego materaca.


Jedna odpowiedź do “Materac lateksowy – spokojny sen alergika”

  1. jestem straszną alergiczką i borykam się z tym problemem chyba od maleńkości. dobrze że wynaleźli takie cudo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *