Materac dokładnie taki, jakiego potrzebujesz

Materac dokładnie taki, jakiego potrzebujesz

Jeżeli poszukujesz odpowiedniego materaca do swojej sypialni, z pewnością natkniesz się na różnorodne ich rodzaje. Każde z nich ma indywidualną charakterystykę, którą warto dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań. Przed zakupem dobrze jest zapoznać się z podstawową wiedzą dotyczącą specyfiki poszczególnych produktów oraz poszukać producentów, których produkt będzie maksymalnie satysfakcjonujący i trwały.

Materace kieszeniowe

Specyfika materaca kieszeniowego polega na jego budowie. Składa się ze specjalnych kieszeni, w których umieszczone są sprężyny. Umożliwia to ruch poszczególnych komponentów bez wpływu na pozostałe. Dzięki temu powierzchnia materaca idealnie się dostosowuje do kształtu kręgosłupa. Takie materace do spania wypierają modele oparte o sprężyny bonellowe. Opcja kieszeniowa, dzięki kilku set kieszeni, daje stabilne podparcie dla pleców i sprawia, że z rana budzimy się wyspani i pełni energii.

Gdzie jednak warto szukać tego typu materacy, by mieć pewność, że jest to dobrze wykonany produkt? W sklepie internetowym polskiego producenta materacy JMB można tam odnaleźć wysokiej jakości materace do spania kieszeniowe o różnych poziomach twardości. Materac 200×200 cm OPTI 25 HR to przykład dobrej opcji, która zapewni maksymalny komfort i gwarancję trwałości przez długie lata.

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe to ciekawe rozwiązanie szczególnie dla osób, które zwracają dużą uwagę na higienę snu. Pozwalają także na szybką i niskobudżetową metamorfozę przestrzeni. Materace do spania, szczególnie te wysokiej jakości, nie należą do najtańszych inwestycji. Tu na ratunek przychodzi rozwiązanie, jakim są materace nawierzchniowe. Stanowią one nakładkę, którą można umieścić na starym materacu i cieszyć się większym komfortem. Model Topper MP-30 HR został wykonany z wysokiej jakości pianki HR, która charakteryzuje się elastycznością i wytrzymałością. Zapewnia maksymalne podparcie dla wszystkich partii ciała. Zawiera on także specjalny pokrowiec Silva, który można prać w pralce i ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.

Materace hybrydowe

To nowoczesne połączenie rozwiązania kieszeniowego i piankowego. Specjalna termoelastyczna pianka w górnej warstwie gwarantuje odczucia komfortu podczas snu. Umieszczone wewnątrz materaca sprężyny kieszeniowe, nie tylko zapewniają idealne podparcie kręgosłupa, ale także niwelują drgania. Jest to szczególnie użyteczne w przypadku materaca dwuosobowego. Kupując dużo materac do spania np. materac 200×200, warto mimo wszystko zwrócić uwagę na właściwość stabilizacji drgań. Nawet największy materac bez tej właściwości, będzie powodował, że druga osoba odczuwa ruchy partnera. Nie można tego przeoczyć w sytuacji, kiedy jedna z osób ma bardzo lekki sen i łatwo ją wybudzić.

Zarówno materac 200×200, jak i mały, jednoosobowy to poważna sprawa. To co jednak jest najistotniejsze przy decyzji na temat odpowiedniego materaca do spania to odpowiedni producent. Modele wykonane z wysokiej jakości komponentów i ze starannością będą znacznie bardziej wytrzymałe, niż masowo produkowane propozycje. Zdecydowanie lepszą inwestycją będzie zakup materaca do spania, który nie będzie się odkształcał i będzie zapewniał komfort snu przez długie lata.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *