Ekstremalnie komfortowy materac piankowy

Ekstremalnie komfortowy materac piankowy

Ekstremalnie komfortowy materac piankowy

Lekarze od lat mówią, że sen może leczyć. Wystarczy jedna nieprzespana noc i człowiek czuje się źle, narzeka na przemęczenie. Badania naukowe już dawno udowodniły, że na zdrowy sen ma wpływ kilka czynników: wywietrzenie pokoju, wyciszenie i najważniejsze – odpowiednio dobrany materac. Tymczasem sporo ludzi uznaje, że to można kupić dowolny, bo to jedynie podkładka na łóżko, aby nie spać na twardym. To błędne przekonanie, które wiele osób przepłaca niewyspaniem się i bólami kręgosłupa.

Przepis na dobry sen

Nie ma nic przyjemniejszego niż po męczącym dniu położyć do łóżka, przykryć się piękną pościelą i zasnąć. Czasami budząc się rano, można doświadczyć nieprzyjemnego uczucia niewyspania, a wręcz zmęczenia i bólu kręgosłupa lub kończyn. O ile zmęczenie można sobie wytłumaczyć zbyt małą ilością snu, stresem, siedzeniem do późnych godzin nocnych, o tyle bólu pleców trudno tłumaczyć brakiem snu.

Jedną z przyczyn obolałego ciała po nocy może być nieodpowiedni materac – zbyt miękki lub za twardy, wykonany ze złej jakości materiałów lub zużyty. Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na zdrowy sen, jest materac, ponieważ ma bezpośredni kontakt z ciałem.

Urządzając sypialnię, to właśnie wyborowi materaca należy poświęcić większą uwagę. Ważna jest także aranżacja sypialni – nie powinno w niej być za wiele przedmiotów. Kolory wnętrza powinny działać wyciszająco i uspokajająco. Nie są polecane zbyt intensywne kolory. Ważne jest, aby wnętrze sypialni było przytulne.

Jak wybrać materac?

Wybierając nie należy kierować się kolorem, tylko wygodą i właściwościami medycznymi. Nowoczesne materace są wykonane estetycznie, a pokrowce można prać w pralce, zgodnie z zaleceniami producenta, co na pewno jest dużym atutem tych produktów. Najważniejsze są walory praktyczne i wysoka jakość wykonania. Materac należy dobierać również do wielkości łóżka. Dla jednej osoby o wysokich wymaganiach, co do funkcjonalności produktu, idealnym wyborem będzie materac piankowy 90×200 wyprodukowany z pianki poliuretanowej o podwyższonej gęstości i twardości. Do wyboru jest wersja z pokrowcem pikowanym lub niepikowanym. Grubość materaca to: 16,18 i 20 cm, co zapewnia wygodny sen i daje pewność, że śpiąca osoba wypocznie i przywita nowy dzień pełna życiowej energii.

Pokrowiec wykonany jest z wysokiej jakości dzianiny materacowej, która nie zawiera substancji uczulających. Zamek błyskawiczny umożliwia zdejmowanie poszycia. Możliwość prania pokrowca w temperaturze 40 stopni ułatwia utrzymanie czystości materaca i zachowanie higieny snu.

piankowy 90×200 jest znakomitym wyborem dla nastolatka i dla seniora. Materace dobiera się do wagi osoby śpiącej i do potrzeb zdrowotnych użytkownika. Współczesne materace to produkty, które znakomicie podtrzymują kręgosłup, dzięki czemu zapobiegają bólom pleców, karku i kończyn oraz pojawianiu się odleżyn. Są szczególnie polecane dla osób chorych i niechodzących. Materac nie powinien być zbyt twardy, ponieważ jest wtedy oparciem wyłącznie dla najbardziej wystających części ciała, takich jak ramiona, biodra. Skutkiem takiego ułożenia mogą być zaburzenia krążenia i drętwienie kończyn. Jeżeli materac jest zbyt miękki, to nie zapewnia właściwego podparcia kręgosłupa, ponieważ podczas nacisku zapada się, a brak dobrego podparcia kręgosłupa powoduje intensywne bóle pleców.

Polecana twardość materaca

Materac dobrany prawidłowo doskonale dopasowuje się do naturalnego kształtu ciała, zapewnia bardzo dobre podtrzymanie kręgosłupa, karku i kończyn. Użytkownik nie zmienia pozycji ciała podczas snu. Mięśnie odprężają się, odpoczywają, a właściciel budzi się wypoczęty i zrelaksowany. Dzieci nie powinny skakać po materacu, ponieważ mogą przyczynić się do zniekształcenia pianki i utraty przez materac cennych właściwości zdrowotnych. Również wielokrotnie zalanie materaca może wypłynąć na jakość piany.

Przyjazny alergikom materac piankowy 90×200

Materac piankowy 90×200 wykonany jest z materiałów o właściwościach hipoalergicznych i jest polecany także dla osób, które zmagają się z alergiami. Ryzyko uczulenia na materac piankowy jest minimalne. Alergicy chwalą tego typu materace, mówią o odmiennej jakości snu, o wypoczynku, o jakim wcześniej bali się nawet marzyć. Materac piankowy spełnia oczekiwania odnośnie podtrzymania kręgosłupa i higieny snu. Aby zapewnić optymalną wentylację i zapobiegać roztoczom i innym alergenom zaleca używanie podłoża ze stelaży żeberkowych o prześwicie między listewkami od 30 do 60 mm. Materac piankowy nie powinien  leżeć na podłodze. Pokrowiec można założyć dopiero po wysuszeniu.

Materace najlepiej kupować w renomowanych sklepach internetowych. Przed wyborem materaca, warto przeczytać bloga  dotyczącego materacy, nowoczesnych poduszek i urządzania sypialni, gdzie można znaleźć wiele inspiracji pomocnych w urządzaniu sypialni oraz garść dobrych porad o wyborze materaca i łóżka. Najważniejsze, aby materac spełniał oczekiwania użytkowników i był jak najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *