Ekstremalnie komfortowy materac piankowy

Ekstremalnie komfortowy materac piankowy

Lekarze od lat mówią, że sen może leczyć. Wystarczy jedna nieprzespana noc i człowiek czuje się źle, narzeka na przemęczenie. Badania naukowe już dawno udowodniły, że na zdrowy sen ma wpływ kilka czynników: wywietrzenie pokoju, wyciszenie i najważniejsze – odpowiednio dobrany . Tymczasem sporo ludzi uznaje, że materac to można kupić dowolny, bo to jedynie podkładka na łóżko, aby nie spać na twardym. To błędne przekonanie, które wiele osób przepłaca niewyspaniem się i bólami kręgosłupa.

Przepis na dobry sen

Nie ma nic przyjemniejszego niż po męczącym dniu położyć do łóżka, przykryć się piękną pościelą i zasnąć. Czasami budząc się rano, można doświadczyć nieprzyjemnego uczucia niewyspania, a wręcz zmęczenia i bólu kręgosłupa lub kończyn. O ile zmęczenie można sobie wytłumaczyć zbyt małą ilością snu, stresem, siedzeniem do późnych godzin nocnych, o tyle bólu pleców trudno tłumaczyć brakiem snu.

Jedną z przyczyn obolałego ciała po nocy może być nieodpowiedni materac – zbyt miękki lub za twardy, wykonany ze złej jakości materiałów lub zużyty. Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na zdrowy sen, jest materac, ponieważ ma bezpośredni kontakt z ciałem.

Urządzając sypialnię, to właśnie wyborowi materaca należy poświęcić większą uwagę. Ważna jest także aranżacja sypialni – nie powinno w niej być za wiele przedmiotów. Kolory wnętrza powinny działać wyciszająco i uspokajająco. Nie są polecane zbyt intensywne kolory. Ważne jest, aby wnętrze sypialni było przytulne.

Jak wybrać materac?

Wybierając materac nie należy kierować się kolorem, tylko wygodą i właściwościami medycznymi. Nowoczesne materace są wykonane estetycznie, a pokrowce można prać w pralce, zgodnie z zaleceniami producenta, co na pewno jest dużym atutem tych produktów. Najważniejsze są walory praktyczne i wysoka jakość wykonania. Materac należy dobierać również do wielkości łóżka. Dla jednej osoby o wysokich wymaganiach, co do funkcjonalności produktu, idealnym wyborem będzie materac piankowy 90×200 wyprodukowany z pianki poliuretanowej o podwyższonej gęstości i twardości. Do wyboru jest wersja z pokrowcem pikowanym lub niepikowanym. Grubość materaca to: 16,18 i 20 cm, co zapewnia wygodny sen i daje pewność, że śpiąca osoba wypocznie i przywita nowy dzień pełna życiowej energii.

Pokrowiec wykonany jest z wysokiej jakości dzianiny materacowej, która nie zawiera substancji uczulających. Zamek błyskawiczny umożliwia zdejmowanie poszycia. Możliwość prania pokrowca w temperaturze 40 stopni ułatwia utrzymanie czystości materaca i zachowanie higieny snu.

Materac piankowy 90×200 jest znakomitym wyborem dla nastolatka i dla seniora. Materace dobiera się do wagi osoby śpiącej i do potrzeb zdrowotnych użytkownika. Współczesne materace to produkty, które znakomicie podtrzymują kręgosłup, dzięki czemu zapobiegają bólom pleców, karku i kończyn oraz pojawianiu się odleżyn. Są szczególnie polecane dla osób chorych i niechodzących. Materac nie powinien być zbyt twardy, ponieważ jest wtedy oparciem wyłącznie dla najbardziej wystających części ciała, takich jak ramiona, biodra. Skutkiem takiego ułożenia mogą być zaburzenia krążenia i drętwienie kończyn. Jeżeli materac jest zbyt miękki, to nie zapewnia właściwego podparcia kręgosłupa, ponieważ podczas nacisku zapada się, a brak dobrego podparcia kręgosłupa powoduje intensywne bóle pleców.

Polecana twardość materaca

Materac dobrany prawidłowo doskonale dopasowuje się do naturalnego kształtu ciała, zapewnia bardzo dobre podtrzymanie kręgosłupa, karku i kończyn. Użytkownik nie zmienia pozycji ciała podczas snu. Mięśnie odprężają się, odpoczywają, a właściciel budzi się wypoczęty i zrelaksowany. Dzieci nie powinny skakać po materacu, ponieważ mogą przyczynić się do zniekształcenia pianki i utraty przez materac cennych właściwości zdrowotnych. Również wielokrotnie zalanie materaca może wypłynąć na jakość piany.

Przyjazny alergikom materac piankowy 90×200

Materac piankowy 90×200 wykonany jest z materiałów o właściwościach hipoalergicznych i jest polecany także dla osób, które zmagają się z alergiami. Ryzyko uczulenia na materac piankowy jest minimalne. Alergicy chwalą tego typu materace, mówią o odmiennej jakości snu, o wypoczynku, o jakim wcześniej bali się nawet marzyć. Materac piankowy spełnia oczekiwania odnośnie podtrzymania kręgosłupa i higieny snu. Aby zapewnić optymalną wentylację i zapobiegać roztoczom i innym alergenom zaleca używanie podłoża ze stelaży żeberkowych o prześwicie między listewkami od 30 do 60 mm. Materac piankowy nie powinien  leżeć na podłodze. Pokrowiec można założyć dopiero po wysuszeniu.

Materace najlepiej kupować w renomowanych sklepach internetowych. Przed wyborem materaca, warto przeczytać bloga  dotyczącego materacy, nowoczesnych poduszek i urządzania sypialni, gdzie można znaleźć wiele inspiracji pomocnych w urządzaniu sypialni oraz garść dobrych porad o wyborze materaca i łóżka. Najważniejsze, aby materac spełniał oczekiwania użytkowników i był jak najwyższej jakości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *