Dlaczego warto postawić na żaluzje bambusowe?


Żaluzje bambusowe to doskonała alternatywa dla żaluzji drewnianych. Umiejętnie dobrane do aranżacji całego wnętrza potrafią kompletnie odmienić jego oblicze. Czytaj dalej i zobacz, jak dobrać żaluzje bambusowe na wymiar i skorzystać z wiedzy doświadczonych Doradców. Lamele bambusowe wykonane z naturalnych materiałów prezentują się świetnie.

Żaluzje bambusowe od żaluzji drewnianych przede wszystkim różnią się oczywiście surowcem, z którego są wykonane. Lamele wykonane są ze sprasowanej trawy bambusa. Ostateczny efekt jednak jest równie imponujący co w przypadku modeli drewnianych. Naturalny materiał nadaje niepowtarzalny klimat wnętrzu.

Osłona wykonana z naturalnych surowców doskonale wpisuje się w obecne trendy, gdzie naturalne dodatki w aranżacji wnętrz odgrywają bardzo ważną rolę. Jeśli więc szukasz modnej żaluzji, to wariant bambusowy będzie świetnym wyborem. Kolor lameli – o czym więcej będzie później – jest zróżnicowany.

W przypadku żaluzji bambusowych mówimy o listewkach o szerokości 50 milimetrów. Musimy przyznać, że obecnie jest to zdecydowanie najpopularniejszy wariant. Nawet w momencie, gdy Klienci szukają żaluzji aluminiowych jak i drewnianych. Często właśnie 5-centymetrowe lamele okazują się najlepszym wyborem.

Żaluzje z lamelami 5-centymetrowymi możecie zaobserwować w wielu aranżacjach na Instagramie lub Pintereście. Jest to model bardzo popularny i świetnie prezentujący się w wielu pomieszczeniach. Wybór żaluzji bambusowych 50 mm gwarantuje nam modną przesłonę.

żaluzje bambusowe w kuchni

Kolorystyka żaluzji bambusowych

W bogatej ofercie Anwis masz do dyspozycji 10 unikatowych odcieni kolorów żaluzji bambusowych. Kolorystyka oferowana przez Anwis pozwoli dobrać przesłonę do każdego pomieszczenia. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy bieli, jak i szarości czy też kolorów drewnopodobnych. Będą to osłony dostosowane do indywidualnych potrzeb. 

Kolorystykę urozmaicić można także poprzez wybór drabinki taśmowej. Stanowi ona funkcję dekoracyjną i występuje w różnych szerokościach. Częstym wariantem jest wybór kontrastujących ze sobą lamel i drabinki. Białe lamele z czarną taśmą są naprawdę świetnym połączeniem. Oczywiście odwrotna kombinacja również jest możliwa.

Mnogość rozwiązań jest dosyć duża. Dlatego umożliwiamy zamówienie darmowych próbek żaluzji bambusowych. Dzięki temu z łatwością wybierzesz najlepszy kolor do swojego wnętrza. Żaluzje bambusowe dopasujesz zarówno do koloru swojej podłogi, jak i okna lub mebli. Próbka lameli ułatwi ten proces, bo jednak kolory na żywo a na ekranie komputera nie są identyczne. Materiał naturalny najlepiej będzie zobaczyć przed podjęciem decyzji o zamówieniu. 

Żaluzje bambusowe – do jakich pomieszczeń?

Jeśli przejrzysz wiele realizacji – czy to na Instagramie, czy Pintereście – to zobaczysz, że żaluzje bambusowe są uniwersalną przesłoną.

Realizacje z żaluzjami bambusowymi zobaczysz zatem zarówno w salonie, gabinecie, jak i kuchni. Są one ciekawą alternatywą dla żaluzji drewnianych, a jednocześnie już na samym oknie prezentują się równie efektownie.

W tym wypadku możliwy jest montaż do ramy okna. Mamy tutaj do wyboru zarówno montaż inwazyjny jak i bezinwazyjny.

Jednak zdecydowanie częściej wybieraną opcją jest montaż do ściany lub do sufitu. Żaluzja bambusowa po opuszczeniu zasłania całą wnękę okienną. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby po całkowitym podniesieniu żaluzja była powyżej ramy okiennej. Wówczas za każdym razem swobodnie zamkniesz i otworzysz okno.

Jak ułatwić sobie wybór?

Jaki wybrać sposób montażu? Czy żaluzje bambusowe będą pasowały w każdym pomieszczeniu mojego mieszkania? Przed zamówieniem wymarzonej przesłony okiennej pojawia się wiele pytań i wątpliwości.

Dlatego Doradcy Modnie w Oknie czekają na kontakt. Działamy na terenie całego kraju i jeśli chodzi o doradztwo w wyborze przesłony, a także pomiar oraz montaż – możesz liczyć na naszych fachowców. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *