Czy warto wymienić zwykłe żarówki na LED?

Czy warto wymienić zwykłe żarówki na LED

Masz jeszcze w domu tradycyjne żarówki i zastanawiasz się czy warto wymienić je na modele w technologii LED? Zapoznaj się z poniższym artykułem.

Początkowo żarówki LED nie cieszył zbyt dużą popularnością ze względu na wysoką cenę. Obecnie sięga się po nie bardzo często, przede wszystkim ze względu na energooszczędność. Jeśli ktoś chce zmniejszyć rachunki za prąd, to warto postawić na ekonomiczne rozwiązanie, a jednym z nich jest właśnie wymienianie przestarzałych żarówek na nowoczesne modele zużywające zdecydowanie mniej energii elektrycznej.

Energooszczędne oświetlenie? Sięgnij po żarówki LED!

Energia elektryczna może być oczywiście darmowa, jeśli zamontuje się instalację fotowoltaiczną. Umożliwia to wytwarzanie prądu z promieniowania słonecznego, które jest niewyczerpywalne. Ceny prądu cały czas rosną, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak zmniejszyć rachunki, ale bez konieczności obniżania komfortu życia. Z pomocą przychodzą żarówki LED, czyli energooszczędne oświetlenie.

Czy warto wybrać żarówki LED?

Żarówki LED to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zaoszczędzić pieniądze, obniżyć rachunki za prąd. Jedną z głównych ich zalet jest właśnie niskie zużycie energii w porównaniu z żarówkami klasycznymi czy nawet nowoczesnymi świetlówkami. Co więcej, można mówić też o dłuższym czasie pracy, czyli wydłużonym okresie żywotności.

Jakie zalety mają żarówki LED?

W przypadku żarówek LED można mówić o sterowalności, nie brakuje modeli umożliwiających zmienianie natężenia światła czy nawet jego barwy. Ściemnianie i rozjaśnianie żarówek LED to nic nowego. Takie funkcjonalne źródło światła sprawdzi się dosłownie wszędzie, jest uniwersalne i praktyczne.

Dlaczego warto postawić na żarówki LED?

Zaletą żarówek LED jest to, że nie nagrzewają się one nadmiernie, przez co nie trzeba martwić się o poparzenie. Mogą być wobec tego używane nawet w pokoju dziecięcym. Temperatura oczywiście wzrasta, ale przede wszystkim w tylnej części układu żarówki, do której dziecko nie będzie miało dostępu. Warto wybrać żarówki LED z osłonami wykonanymi z wytrzymałego tworzywa sztucznego, co zapewni dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku ewentualnego zbicia.

Wiele zalet, ale co z wadami?

Żarówki LED mają oczywiście multum zalet, co przemawia za ich zakupem. Trzeba jednak liczyć się z pewną kluczową wadą, a mianowicie wysoką ceną. Same żarówki są energooszczędne, ale na zwrot z inwestycji trzeba będzie trochę poczekać. Średniej jakości żarówki LED mają ceny zbliżone do kosztów zakupu świetlówek. W dłuższej perspektywie będą jednak zdecydowanie tańszym rozwiązaniem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *